Powered by Smartsupp

Náhradní vůz zdarma

Zdarma vám zapůjčíme adekvátní náhradní vozidlo po celou dobu opravy, případně do ukončení pojistné události. Náhradní vozidlo zdarma z povinného ručení. Ano, zapůjčení náhradního vozidla na nezbytně dlouhou dobu ve stejné kategorii je hrazeno z povinného ručení viníka.

Pokud jste řidičem a máte povinné ručení, měli byste vědět o velkém benefitu – náhradním vozidle zdarma. Nechte se inspirovat tímto článkem, který nabízí všechny důležité informace o tom, jak a kde sehnat náhradní automobil zdarma.

Nevíte si rady, zavolejte nám +420 602 219 146

Prohlédnout si nabídku vozů

Kdy vzniká nárok na náhradní vůz zdarma?

  • Na zapůjčení náhradního vozidla ZDARMA máte nárok vždy, pokud nejste viníkem dopravní nehody.
  • Pokud dojde k poškození vašeho vozidla při nehodě, můžete si vyzvednout náhradní vůz zdarma. V případě, že je vaše auto vyřazeno z provozu kvůli havárii, můžete také požádat o náhradní vůz. Bohužel to neplatí pro mechanické poruchy.
  • Náklady platí pojišťovna viníka . Proto musí mít každý vůz sjednané povinné ručení, které si platí každý provozovatel vozidla a už podle názvu poznáte, že je ze zákona povinné. Pojišťovna zaplatí škody na zdraví a majetku a samozřejmě i náklady spojené se zapůjčením náhradního vozidla.  Za určitých okolností může být pojišťovna povinna poskytnout svým klientům náhradní auto zdarma. Toto právo vyplývá ze zákona o pojistném trhu č. 247/2014 Sb., který stanoví, že pokud je auto pojistně chráněno a dojde k havárii, je možné požadovat od pojišťovny bezplatné použití jiného vozidla.
  • Nárok na náhradní vůz stejné kategorie. Trvejte na voze stejné kategorie a nenechte se odbít. Pokud máte vůz s automatickou převodovkou, máte právo na náhradní vůz s automatickou převodovkou!

Pojišťovna viníka dopravní nehody má ve vlastním zájmu stáhnout náklady na co nejmenší částku a proto se snaží s podporou některých autorizovaných servisů přesvědčit klienta, že má v ceně pouze určitý počet kilometrů.

Nenechte se odradit! Pravda je taková, že s vozidlem můžete jet klidně na dovolenou do zahraničí! Vy přeci nemůžete za to, že váš vůz někdo poškodil.

Nezapomeňte však informovat při zapůjčení náhradního vozu autopůjčovnu, že chcete vycestovat do zahraničí. Potřebujete totiž získat povolení k vycestování z ČR a zaplatit případné poplatky.